Doprava na letiště Vídeň

Koupili jste letenky s odletem z Vídně? Prozradíme vám, jak se dostat na Vídeňské letiště. Můžete cestovat hromadnou dopravou, autem a nebo s námi. Doprava na letiště Vídeň vás už nebude trápit.

Základní informace o letišti Vídeň
Web: www.wiennaairport.com
IATA: VIE
ICAO: LOWW
Adresa: P. O. Box 1, A-1300 Vídeň, Rakousko

Mezinárodní letiště Vídeň (Vienna International Airport) je nejrušnějším a největším letištěm v Rakousku. Zároveň patří k nejvýznamnějším dopravním uzlům v Evropě. Je dobře dostupné z České republiky, Slovenska i jiných okolních zemí. Sídlí ve městě Schwechat, vzdáleném přibližně 18 kilometrů jihovýchodním směrem od rakouské metropole. Letiště Vídeň je v provozu 24 hodin denně a funguje jako hlavní letecká základna pro rakouské národní aerolinie Austrian Airlines, nízkonákladové aerolinky EasyJet a Laudamotion, ale také Eurowings a další. Provozovatelem letiště Vídeň je společnost Flughafen Wien AG.

Doprava na letiště Vídeň

Z centra Vídně se lze dostat na letiště pohodlně hned několika způsoby.

Autem je letiště Vídeň dobře dostupné ze všech směrů. Leží jen v těsné blízkosti dálnice A4, kde jsou značené odbočky na letiště.

Autobusové spojení zajišťuje Vienna AirportLines. Cestující mohou využít linky ze tří klíčových bodů v centru města:

 1. Letiště Vídeň – Westbahnhof přes hlavní nádraží ve Vídni
 2. Letiště Vídeň – Vídeň Morzinplatz / Schwedenplatz3)
 3. Letiště Vídeň – Vídeň Donauzentrum-Kagran přes Krieau / Fair Vienna a Vienna International Centre (VIC)

Nejpohodlnější je cesta vlakem S-Bahn linky S7. Za pouhých 25 minut se mohou cestující pohodlně a bezpečně přepravit z centra Vídně (stanice Wien-Mitte) na letiště. Alternativa jsou také vlaky RailJet. Rovněž lze využít také vlaky City Airport Train (CAT), které jezdí na letiště každou půlhodinu.

Kompletní přehled spojů na letiště najdete zde.

Doprava na letiště Vídeň s naší autodopravou

Máte hodně zavazadel, chcete se vyhnout koronaviru v MHD a nebo se vám nechce řídit na letiště? Rádi Vám zajistíme transfer na letiště.

Terminály

Letiště Vídeň disponuje celkem třemi terminály. Terminál 1 a 3 a terminál 1A . Terminál 2 je dočasně uzavřen po rekonstrukci.

 • Terminál 1A – je vyhrazen pouze pro nízkonákladové dopravce
 • Terminál 1 – je vyhrazen pro dopravce OneWorld a SkyTeam
 • Terminál 3 – je vyhrazen pro dopravce Star Alliance, národního dopravce Austrian Airlines a společnosti Emirates, Qatar Airways a El Al, které nepatří do žádných aliancí.

Parkování

Letiště Vídeň nabízí variabilní možnost parkování. K dispozici je zde několik parkovišť s celkovou kapacitou více než 23 tisíc míst. 

 • Parkplatz C je vhodný pro dlouhodobé parkování (více dní) a je také nejlevnější.
  1 hodina 3,90 Eur
  3 hodiny 9,90 Euro
  6 hodin 18,90 Eur
  1 den 24,90 Eur
  5 dní 89,39 Eur
  1 týden 104,90 Eur
  2 týdny 139,90 Eur
 • Parkhaus 3 – vícepatrová parkovací budova. Nachází se v blízkosti odletové haly.
 • Parkhaus 4 – vícepatrová parkovací budova. Je vzdálenější než Parkhaus 3.

Ceny parkování v Parkhaus 3 a 4

1 hodina 4,70 Eur
3 hodiny 13,90 Eur
6 hodin 27,40 Eur
1 den 39,90 Eur
5 dní 149,90 eur
1 týden 185,90 Eur
2 týdny 269,90 Eur

Krátkodobé parkování – pro krátkodobé parkování jsou vyhrazeny celkem tři parkoviště, a to K1, K3 a K4. Parkoviště K1 a K4 se nachází v odletovém patře a je určeno k vyložení cestujících. Parkoviště K3 se nachází v příletovém patře a je určeno pro vyzvednutí cestujících.

Kompletní ceník parkování najdete zde.

Služby

 • Informace – na odletovém patře u terminálu 1 a 3 jsou dvě informační přepážky, další je pak v příletové hale
 • Gastronomie – restaurace, kavárny, fast-foody
 • Obchody – duty free, lékárna, potraviny, móda, doplňky, suvenýry, tisk
 • Finance – k dispozici jsou bankomaty, směnárna, pobočka Raiffeisenbank 
 • Ostatní – zdravotnické centrum, konferenční centrum, ubytování, salonky JET Lounge, AIR Lounge a SKY Lounge, prostory pro VIP, sprchy, místnost pro kuřáky, prostory pro modlitbu a duchovní péči, dětský koutek Family Fun Gate, hrací koutky Family Corner, přebalovací pulty (v prostorách toalet), půjčovna dětských kočárků, vyhlídkovou terasuSamozřejmostí je bezplatné wi-fi připojení k internetu.

Historie letiště ve Vídni

Letiště Vídeň bylo vybudováno v roce 1938 pro vojenské účely. V roce 1954 pak přestalo plnit roli hlavního letiště v Rakousku a jeho funkci převzalo letiště Aspern. O dva roky později započala rekonstrukce letiště Schwechat a byla prodloužena vzletová a přistávací dráha. Postupně se letiště Schwechat stalo opět hlavním letištěm v zemi. Od roku 1960 probíhaly další významnější rekonstrukce včetně výstavby nové odbavovací haly. V roce 1972 byla vybudována zcela nová vzletová a přistávací dráha. V současné době je provozovatelem letiště Vídeň je společnost Flughafen Wien AG.