Jak se vyhnout koronaviru

Poradíme vám, jak se vyhnout koronaviru, nebo alespoň jak snížit riziko nákazy během cestování.

Vyhněte se COVID-19 při cestě na letiště

Pokud se potřebujete dopravit na letiště, máte hned několik možností. Můžete podstoupit značné riziko a vydat se na cestu veřejnou dopravou, vlakem nebo autobusem. Další možností je doprava na letiště na vlastní pěst svým autem, avšak to musíte pak ponechat zaparkované kdesi na letišti za vysoké ceny. Možná vás také napadlo sdílené cestování jako například BlaBlaCar. Vzhledem k současné situaci však není přítomnost cizího spolucestujícího ve stejném vozidle žádoucí.

Chcete-li se vyhnout riziku nákazy v MHD a zároveň nechcete nechat auto zaparkované na letišti, osloví vás možnost nechat se dopravit na letiště zkušeným řidičem. Máte tolik zavazadel, že se  nevejdou do vašeho auta, nebo zkrátka nechcete řídit? Nechte to na nás a odpočiňte si při cestě na letiště.

Opatření proti koronaviru v našich vozech

Spokojenost našich zákazníků je jednou z našich priorit. Proto dbáme vždy na jejich bezpečnost i bezproblémový průběh cesty. Naše vozy procházejí pravidelnou údržbou a jsou dezinfikovány proti bakteriím a virům včetně COVID-19. Naši pracovníci dodržují veškerá bezpečnostní opatření a jsou vždy vybaveni ochrannými pomůckami.

Jak se vyhnout koronaviru na letišti

Na letišti panují přísné podmínky ohledně prevence nákazy koronavirem. V prostorách letiště musí mít všichni cestující vhodným způsobem zakrytá ústa. Vzhledem k velkému počtu lidí, se kterými přijdete na letišti do styku, doporučujeme použít místo roušek respirátory s třídou ochrany alespoň FFP2.

Pasažérům se na letištích kontroluje teplota a po některých může být požadováno podstoupení testu na zjištění onemocnění COVID-19.

Do některých zemí budete moci vstoupit pouze s platným negativním testem, jehož stáří se počítá v hodinách, případně s vyplněným prohlášením, že nejste nakaženi. Pokud takový test nemáte a budete ho potřebovat, můžete jej podstoupit přímo na letišti. Před cestou vřele doporučujeme zjistit si aktuální informace ohledně testování COVID-19 na letišti Praha.

Letiště a test na COVID

Pokud víte, že budete potřebovat test na COVID, doporučujeme si jej zařídit jinde, než na letišti. Pokud potřebujete výsledek rychle (dříve než za 48 hodin), bude vás zde stát několikanásobek běžné ceny. Využijte proto raději některou z laboratoří, které se testováním zabývají.