Doprava na letiště Brno

Čtěte, pokud potřebujete získat informace o tom, jak se dostat na brněnské letiště. Nebo si objednejte dopravu na letiště Brno od nás a ušetřete si starosti s tím, jak se tam dostanete a kde budete parkovat.

Základní informace o letišti Brno
Web: www.brno-airport.cz
IATA: BRQ
ICAO: LKTB
Adresa: Brno-Tuřany 904/1, Tuřany, 627 00 Česká republika
GPS: GPS 49°9'21"N, 16°41'29"E

Letiště Brno je mezinárodní letiště nacházející se přibližně 7,5 kilometru jihovýchodně od centra Brna. Většina areálu letiště se nachází v katastrálním území městské části Tuřany. Letiště Brno provozují pravidelné, sezónní i charterové lety. V roce 2011 odbavilo letiště Brno nejvíce cestujících v historii, a to 557 952 cestujících. Na letišti Brno operují aerolinky Ryanair, Smartwings, Tunisair, Tailwind a další. K pravidelným linkám patří lety nízkonákladového dopravce Ryanair do Londýna (Stansted), Milána (Bergamo) a Berlína (Schönefeld). Sezónní a charterové lety bývají operovány do mnoha evropských i mimoevropských prázdninových destinací (Řecko, Bulharsko, ostrovy ve Středozemním moři, Turecko, Egypt a mnoho dalších).

Doprava na letiště Brno

Letiště se nachází asi 2 km od dálnice D1. U sjezdu 201 na Slatinu je označena odbočka na letiště.

  • Autobusová linka E76 Letiště Brno – hlavní nádraží (doba jízdy cca 20 min.)
  • Noční linka N89 Letiště Brno – hlavní nádraží (provoz od 23:00 do 5:00, doba jízdy cca 20
    min.)

Jízdenky lze zakoupit v prodejním automatu v příletové hale, prodejně denního tisku (AirportShop), bezkontaktní platební kartou nebo u řidiče.

Zastávky – Letiště Brno (přímo před odletovou halou) a Brno, hlavní nádraží (před hotelem Grand).
Lze použít také služeb taxi přímo před letištní budovou.

Naše doprava na letiště Brno

Svěřte své starosti do našich rukou a doprava na letiště Brno již nebude problém. Žádné přeplněné MHD, žádné poplatky za parkování na letišti, žádný koronavirus. S námi to půjde snadno. Rádi Vám zajistíme transfer na letiště.

Parkování

Parkoviště u letiště disponuje 1400 parkovacími místy. Cestující mohou využít možnost krátkodobého i dlouhodobého parkování, které je zohledněno platným ceníkem zde.

Terminál

Letiště Brno disponuje jedním terminálem, který má kapacitu až 1000 odbavených cestujících za hodinu. Je rozdělen na lety do Schengenského prostoru a mimo něj.

Služby

  • Informace – informační a zákaznické centrum, informační centrum TIC
  • Gastronomie – restaurace, kavárny, fast foody či bary
  • Obchody – Travel Fun Shop (duty free), AirportShop Brno
  • Finance – k dispozici je bankomat KB v příletové hale
  • Ostatní – salonek Brno Business Lounge, ubytování, taxi, autopůjčovna apod.

Všem cestujícím je k dispozici wi-fi připojení v celém prostoru odbavovací haly.

Historie letiště Brno

Historie dnešního brněnského letiště začíná v roce 1946, kdy bylo rozhodnuto o jeho výstavbě. Původní letiště v Černovicích již přestalo již nebylo způsobilé, a přestalo tak vyhovovat požadavkům moderní letové flotily. První dva roky fungovalo letiště Brno jen pro státní a vojenské účely. V roce 1958 bylo letiště Brno oficiálně otevřeno pro civilní provoz. Velká část veškerých letů provozovaných Československými aeroliniemi byly operovány právě prostřednictvím letiště Brno. V šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých letech se letiště dále modernizovalo a rozšiřovalo. V letech 1982 až 1992 bylo letiště Brno pod správou Ministerstva obrany. V roce 1991 byl ukončen veškerý vojenský provoz a letiště fungovalo jen pro civilní lety. V roce 1995 proběhla rozsáhlá rekonstrukce odbavovací haly. O dva roky později zde proběhl historicky první Letecký den. V rámci této slavnosti zde přistál letoun Boeing 747. V letech 1992 až 2002 zajišťovala provoz letiště Brno Česká správa letišť. V roce 2002 zahájila provoz společnost Letiště Brno, a. s. a od 1. 7. 2004 je letiště majetkem Jihomoravského kraje.